Γιατί δεν πρέπει να βάζεις τα μαχαίρια στο πλυντήριο πιάτων
Αν το έκανες μέχρι και σήμερα ήρθε η ώρα να αναθεωρήσεις.
![Γιατί δεν πρέπει να βάζεις τα μαχαίρια στο πλυντήριο πιάτων](https://cdn.mommd.gr/img/1200/720/82/2023/03/07/8b3f98ec-918b6e88-plintirio2.jpg?t=2fIWs4nBr32lDgdZ-NiqzQ)
Τα καλά μαχαίρια είναι must-have items για κάθε νοικοκυρά αφού βοηθούν στον τεμαχισμό φρούτων, λαχανικών και διαφόρων τροφίμων. Η αλήθεια είναι πως η ευκολότερη λύση καθαρισμού παραμένει το πλυντήριο πιάτων, όπου το μόνο που θα κάνεις είναι να πατήσεις ένα κουμπί και να περιμένεις το τέλος της πλύσης.
Διαβάστε περισσότερα στο Queen.gr