Κοροναϊος:Κλεισμένες στο σπίτι -Τι κάνουν οι γνωστές Ελληνίδες μαμάδες με τα παιδιά στο σπίτι (pics)
Εδώ και περίπου μία εβδομάδα #ΜένουμεΣπίτι για να προστατεύσουμε τα παιδιά μας, του ηλικιωμένους και εμάς τους ίδιους.
![Κοροναϊος:Κλεισμένες στο σπίτι -Τι κάνουν οι γνωστές Ελληνίδες μαμάδες με τα παιδιά στο σπίτι (pics)](https://cdn.mommd.gr/img/795/477/82/2020/03/13/stay-at-home-moms.jpg?t=TqUomqyApK0DLjQT4go8Cw)
«Μένουμε Σπίτι. Το πιο αποτελεσματικό μέτρο περιορισμού της επιδημίας, με την εμφάνιση συμπτωμάτων ίωσης, εάν δεν ανήκουμε σε ευπαθή ομάδα. Δίνουμε προτεραιότητα για την εξέταση στα νοσοκομεία στους συμπολίτες μας με χρόνια νοσήματα & σε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας. #μένουμε_σπίτι» έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας και τη συμβουλή του άκουσαν όλοι ακόμη και οι μαμάδες της Ελληνικής Showbiz που έσπευσαν να κοινοποιήσουν την εικόνα της καμπάνιας του Υπουργείου που απεικονίζει ένα σπίτι που γράφει «Μένουμε Σπίτι», παροτρύνοντας και άλλες μαμάδες να κάνουν το ίδιο.
![menoume spiti](https://cdn.mommd.gr/img/900/max/90/2020/03/13/menoume_spiti.jpg?t=g_ISbT2loI2607OpoVtpTQ)
Εκτός από την εικόνα αυτή όμως οι διάσημες μαμάδες όπως η Δέσποινα Βανδή, η Θάλεια Ματίκα, η Υβόννη Μπόσνιακ, η Έλενα Ασημακοπούλου, η Σίσσυ Χρηστίδου, η Σταματίνα Τσιμτσιλή και πολλές άλλες, έδειξαν μέσα από βίντεο και φωτογραφίες πώς περνούν το χρόνο τους με τα παιδιά, τώρα που μένουν κλεισμένες στο σπίτι.
Δείτε στη gallery που ακολουθεί τις φωτογραφίες που δημοσίευσαν με τα παιδιά τους και όλα όσα έκαναν μαζί τους.
![Η Δέσποινα Βανδή μαγειρεύει για τα παιδιά της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-7.jpg?t=qvCa3D40lWAsRQRmgVbRfw)
![Η Κατερίνα Παπουτσάκη παίζει και φροντίζει τα παιδιά της](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/katerina_papoutsaki_menoume-spiti.jpg?t=rcIoZKqKswWuPDdw5dxNxg)
![Η Σίσσυ Χρηστίδου έχει παίξει όλα τα επιτραπέζια που έχει στο σπίτι της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/sissy-xristidou-koronaios-paixnidia.jpg?t=saUTzXkD9zhhcMiKLUFhjw)
![Η Έλενα Ασημακοπούλου έφτιαξε ψωμί...](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-1.jpg?t=BQ_CAtOz2qbBvS2-h0Kq-Q)
![Έψησε ψωμί](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-2.jpg?t=meYJsxEr78sLYMRBKj7Slw)
![Και δοκίμασε όλες τις μάσκες](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/1656120222326-308048679-diasimes-koronaios-menoun-spiti-2.jpg?t=BwpfA0HQyZWxeRNf2_hY7w)
![Που είχε το κινητό της](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/1656120222429-182078889-diasimes-koronaios-menoun-spiti-1.jpg?t=pAxIleLmSfMsdOnE4_sYvQ)
![έχοντας δίπλα της την κόρη της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-3.jpg?t=QcI0HY-eMmjWGabcox8LIQ)
![Η κόρη της Πέγκυς Τρικαλιώτη έβγαλε όλα τα παιχνίδια της και τα στόλισε στο σαλόνι.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/1656120222594-541514731-diasimes-koronaios-menoun-spiti-3.jpg?t=B0HR_oYEKb2mVEk086soUw)
![Η Θάλεια Ματίνα πήρε τα μέτρα της](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-6.jpg?t=Dsb9SfUmZsTfyiSWI0dXQw)
![Η Μαντώ Γαστεράτου μένει στο σπίτι με το μωρό της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-8.jpg?t=Tzm3ECRdiBFhsWsGnjLSkg)
![Ο Σάββας Πούμπουρας με την σύζυγό του, μένουν σπίτι και περνούν τον χρόνο τους με την μπεμπούλα τους.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-9.jpg?t=ffwie8DYxCzG5kjB9fPsdQ)
![Ο γιος της Φαίης Σκορδά ψήνει γλυκάκια](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-4.jpg?t=dc2t422s1F1WtFgjNhaysw)
![Στη μαγειρική το έριξε και η κόρη του Αντώνη Ρέμου και της Υβόννης...](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/1656120223075-196657670-diasimes-koronaios-menoun-spiti-4.jpg?t=FzyR8WvzrqEE8MgTthXjVQ)
![που έψησε ψωμάκια με τη μαμά της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/diasimes-koronaios-menoun-spiti-5.jpg?t=6BmTp4PpLLES_tvyoHthfA)
![Η Σταματίνα Τσιμτσιλή παίζει και κάνει αγκαλιές με τον γιο της](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/mamades-spiti-koronoios-1.jpg?t=bajHEQjYhlsLXchvB_873Q)
![Και φυσικά με τις κόρες της](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/mamades-spiti-koronoios-3.jpg?t=yOErOC1vBQLITSCF5M7vpQ)
![Και το βράδυ ετοιμάζει σπιτικά hot dog για όλη την οικογένεια](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/stamatiina1.jpg?t=URDinuJEwp0LTyxRkoaGOg)
![Στην κουζίνα και η Κλέλια Πανταζή με το λίγων μηνών μωράκι της.](https://cdn.mommd.gr/img/1300/1300/90/2020/03/13/mamades-spiti-koronoios-2.jpg?t=q-ec77Ct5Y95TwXAicb8Ow)